Kort

 Kort 2019 med en rute over kunstnerne.

Printning af kort. Gem på skrivebord og print det det derefter.

DELTAGERNE I 2019

Kunstnerne: 2820 Gentofte
1.      Portrætmaler Lis Kjærgaard, Jægersborg Alle 227, 3. Th
2.      Billedkunstner Gitte Valentiner-Branth, Vangede Bygade 89 (oven på Netto).
3.      Billedkunstner Charlotte Tønder, Fæstevej 3                            
4.      Billedkunstner Martin Pop, Fuglegårdsvej 2 B                            
7.       Billedkunstner Marianne Nerving, Springbanen 5-7
7.       Mosaik- og billedkunstner Sara Legind-Hansen, Springbanen 5-7

Kunstnerne: 2900 Hellerup
5.     Strikdesigner Stine Sæther Uldal, Ellemosevej 76
6.      Billedkunstner Jola M. Hyltoft, Heslegårdsvej 4 st.
8.      Billedkunstner Pia von Scholten, Hellerupvej 65,
9.      Billedkunstner Alessandra Sicuro, Ruthsvej 1
10.    Billedkunstner Atelier Tina Hee, Rebekkavej 2
11.    Keramisk formgiver Ane-Katrine von Bülow, Esthersvej 10                       
12.    Billedkunstner Hanne Galschiøt, Sofievej 29.
13.    Skulptur og billedkunst Vivian Bondy, Lille Strandvej 18 G   1.th
14.    Maler Mads Ejrnæs, Høyrups Alle 15, st
15.    Billedkunstner Ulla Heegaard, Sigridsvej 1 A 3. Tv

Kunstnerne: 2920 Charlotenlund
16.    Have -og billedkunstner Hanne Mejlgaard, Julie Sødrings Vej 6,
17.    Maler Peter Eichen, L.E. Bruunsvej 38.1
18.    Maler/tegner Pernille Koch, Norasvej 16 I.sal.
19.    Keramiker Christian Bruun, Traverbanevej 12.
20.    Glaskunstner Anders Raad, Traverbanevej 12
21.     Maler/arkitekt Isabelle Geoffroy, Atelier: Traverbanevej 10
22.     Keramiker/billedkunstner Ruth Lorentzen, Strandvejen 301 Skovshoved..
22.     Maler og bladtegner Morten Ingemann, Strandvejen 301 Skovshoved.
23.     Billedkunstner, grafiker, mdd.Karina Kejser Bøhl. Strandvejen 256 C Skovshoved.
24.     Fotograf Philippe Merie, Strandvejen 321 b Skovshoved
25.     Skulptur og billedkunstner Bernhard Lipsøe, Ordrup Jagtvej 14 I

Kunstnere: 2930 Klampenborg
26.    Billedkunstner Faith Alice Andersen, Lorentzensvej 5 1.sal tv, Tårbæk
27.    Keramiker Hannah Koppel, Strandvejen 638, Tårbæk,
27.    Maler Mette Frø, Strandvejen 638, Tårbæk,